Allekirjoittanut ei ole koskaan pohtinut, että biljardipöytäkin voisi olla muunlainenkin kuin pelkkä vihreäpohjainen, tammireunustettu pöytä. Biljardipöydät kaipaavat joskus vähän hiontaa. Alla ilmeneekin esimerkkejä tällaisista. Siitä vaan valitsemaan mieluinen pöytä! :)
Pidemmänmallinen biljardipöytä on varmasti mielenkiintoa herättävä. Ainakin aloituslyönti voi maallikon käsissä tuntua pelottavalta.
Pyöreä biljardipöytä hieman useammalla pussilla antaa pyöristyttäviä ajatuksia. Minä asettaisin tämän pöydän kasinoon jossa on myös pyöreitä pokeripöytiä.
Vai miten olisi biljardipöytä, jonka voi kätevästi kääntää ruokapöydäksi? Minusta erittäin kätevän oloinen ratkaisu. Ruokapöydän tilalla voisi olla vaikka pingispöytä.
Lasinen biljardipöytä kirkastaa koko huoneen. Tyylikäs ainakin. Pinta on erikoispäällysteinen, joten pallo on hallinnassa siinä paremmin.
Entäpä biljardipöydäksi modattu Wolks Vaken? Biljardimatsi valtateillä, jipii!
Jäinen biljardipöytä onkin taitavasti tehty. Kaikki osat palloja myöten on jäätä.
Alla vielä video lasisesta biljardipöydästä.
Sitten on olemassa piilotettava biljardipöytä. Se sijaitsee lattian alla ja nostetaan tyylikkäästi ylös. Alla video:
Hyviä viikonlopunjatkoja! Tällainen koosteartikkeli nähdään joka perjantai!
10 kommenttia
Tuossa jäisessä piljardipöydässäkin on ollut kova homma tehä niinkun siinä näytettiinkin
Ja hienoa jälkeä tuli!
Tuollainen lattiaan integroitu pöytä ois kätevä ja säästäis tilaaki. Ei vaan taitais olla ihan jokasella kadun tallaajalla varaa tollaseen :D
Niinpä, ilmeisesti itse tehty.
Mielestäni lasinen on paras. On se integroitukin ihan OK säästää tosiaan tilaa.
Hauska juttu toi että se tulee itsestään.
Onhan toi pyöreäkin ihan kiva.
Nämä ovat kyllä tosi hienoja. Normaalit on tylsiä.
Tai kuudes kuvassa se autobiljardipöyt on aika hino mutta ei mene yli sen jäisen biljardipöydän yli
Tämä ekakin on ihan jees kun on niin puhtaan näkönen. Ei kyllä olis meillä noin puhda kokoaja.