WoWista ei ole ollut vielä ainuttakaan artikkelia täällä, vaikka Suomessa sen perään on kuolattu jo vuodesta 2004. (ei, älä edes kuvittele että minä kuolaan, katsoin tiedon Wikipediasta, en suinkaan Offline-wikipediasta, toisin kuin WoWittajat jotka tahtovat säästää kaiken internetkaistansa WoWiin.)

Kuva b53e chain mail coif2 julkaisusta WoWitusvaatteita kaupasta, hynttyyt niskaan ja WoWittamaan, eikös vain?

Suomessakin on kuitenkin yli 100 000 WoWin pelaajaa, mutta moneltako löytyy tällainen, jo 1500-luvulla muodista hävinnyt ketjukasa, joka on tarkoitus asettaa niskan päälle? Nii-in, eipä löydy moneltakaan! Mitä tämä kertoo suomalaisista WoWittajista? Eivät taida tehdä tätä koko elämän urotyötä ihan tosissaan vai? Jos pelaat WoWia, niin nyt on jo viimein aika ostaa tämä ketjuhaarniska ja mennä vaikka larppaamaan!

Kuva b53e chain mail coif inuse julkaisusta WoWitusvaatteita kaupasta, hynttyyt niskaan ja WoWittamaan, eikös vain?

Mutta kuka sanoi että tämä sopisi vain WoWittajille / Runettajille? Voisihan tämän asettaa niskaan vaikka työpäiväksi, niin ei pomo pääse niskaan kiinni. Mutta ei, kyllä tämä on WoWittajille!

Eikä maksa paljoa. Tai no maksaa sen verran etten minä osta moista hyödykettä. WoWittajat ajattelevat erilailla. Tuskin tämä, noin 25 euron hintainen haarniska on mitään verrattuna vuosittaisiin WoW-maksuihin? Mene ja tiedä.

Tekniikkablogin ylläpito toivoo että kaikki WoWittajat ja ei-WoWittajat suhtautuvat tähän artikkeliin lempeällä huumorilla.

Lähde, mutta älä pois!

WoW?

Katso tulokset

Loading ... Loading ...
Sinua saattavat kiinnostaa myös nämä
Sponsoroidut linkit

Tilaa kommenttisyötteemme artikkeliin tai jätä paluuviite